2013 İlkbahar/Yaz sezonunda en çok dikkati çeken parçalar etnik desenlere sahip ve folklorik kıyafetlere yapılan göndermeler de ayrıca çok trendy bence.  Mesela Japonların kimonoları bu sezonun ileride hafızalarda yer edecek en önemli parçaları arasında. Ayrıca etnik desenler ve işlemeler de yazın çok sıkça kombinlerimizde yerlerini bulacak.

Ben de Zara’nın yeni sezonunu incelerken kimono benzeri ince işlemeli ceketlere gerçekten bayıldım. Ama önce dolabımda var olan parçalarla bir kombin denemesi yapmayı düşündüm:))

Bu ceketi yıllar önce bir arkadaşım hediye etmişti. Ama yıllardır da hiç giymemiştim. Bu sezon bu tarz ceketler tekrar moda olunca hemen aklıma geliverdi:)) Tabi bu mevsimde bir jean’le giymeyi daha doğru buldum ama yazın mini şortlarla da çok hoş duracağını düşünüyorum. Aksesuar olarak da yine yıllar önce Bodrum’dan aldığım etnik bir bileziği ve kış sezonunda Forever New’dan aldığım küpeyi kullandım.

Bu kombin ve özellikle ceket o kadar hoşuma gitti ki, Zara’daki o kimono ceketler için çok üzgünüm! Çünkü benim olamayacaklar:))

Fotoğraflar: Deniz Tanju

Bengi Söney14

Bengi Söney13

Bengi Söney15

Bengi Söney17

Bengi Söney16

Ceket: Hediye

Jean: Koton

Tişört: Juicy Couture

Ayakkabı: Hotiç

Clutch: Givenchy

Bilezik: Bodrum’dan

Küpe: Forever New

 

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...